Internetový obchod Magento – řešení problémů při instalaci

Protože se objevily v krátkém sledu poptávky na realizaci internetových obchodů, přistoupil jsem ve volných chvílích k testovací instalaci e-shopu Magento. Test probíhal na počítači s OS Windows a instalovaným Apache, PHP a MySQL. Stažený zip soubor jsem rozbalil do adresáře htdocs webového serveru Apache, adresář po rozbalení zabírá na disku přibližně 57 MB prostoru. Po otevření stránky http://localhost/magento v prohlížeči internetu je vidět instalační průvodce.

Po potvrzení souhlasu s Open Software licencí je možné pokračovat k dalšímu kroku – lokalizaci. Zde nastavíme Locale – čeština, Time zone – Central European… a Default Currency na Koruna česká. Pokračovat. Je zobrazeno hlášení o nutnosti povolit v php.ini následující rozšíření: pdo_mysql, mcrypt, curl. Po odkomentování příslušných řádku v php.ini a restartu Apache se hlášení omezí na nutnost povolení pdo_mysql. Toto rozšíření však povolené je. Po deseti minutách pátrání v diskuzích jsem navíc ještě v php.ini povolil pdp_pdo.dll a konečně bylo možné pokračovat v instalaci.

Dalším krokem instalace je nastavení připojení k databázi, název administračního adresáře a nastavení ukládání session. Bez problémů, potom následuje vytvoření účtu administrátora a tím je instalace hotova a zobrazí se tlačítko Goto Backend. Tím vstoupíme do přihlašovacího dialogu administrátora obchodu. Zase tak složité to nebylo, zdá se…

Po zadání přihlašovacích údajů a potvrzení se však opět zobrazuje přihlašovací dialog, bez jakéhokoliv chybového hlášení. Když zadám záměrně nesprávné přihlašovací údaje, zobrazí se hláška o nesprávném jméně uživatele nebo hesle. Když zadám správné údaje, tak nic…

Následuje další pátrání v diskuzích, kde jsem došel k informaci, že na lokálním počítači Magento nefunguje na doméně localhost. Takže v souboru c:\windows\drivers32\etc\hosts jsem vložil nový řádek:

127.0.0.1   magento.lc

dále v konfiguraci apache v souboru httpd-vhosts.conf jsem doplnil zápis:

<VirtualHost 127.0.0.1>
 DocumentRoot "D:/Apache2/htdocs/magento"
 ServerName magento.lc
</VirtualHost>

nakonec restart Apache a nová instalace Magento již na doménu magento.lc. Nyní se přihlášení do administrace proběhlo normálně.

Ještě v rychlosti vytvářím několik kategorií a vkládám testovací produkty, u kategorií i produktů je řada parametrů vypadajících neintuitivně. Po vložení dvou produktů otevírám hlavní stránku e-shopu, která je prázdná až na boxy My Cart a Newsletter, kategorie ani produkty nejsou vidět, není je možné ani vyhledat, e-shop se jeví jako prázdný.

Nápověda součástí e-shopu není, na webu Magenta je k zakoupení User Guide, wiki je v podstatě prázdná, česká diskuze bez odpovědí… Pro tuto chvíli testování přerušeno, bude následovat pátrání po informačních zdrojích. Pokud dám dohromady hodnotnější informace, umístím je v blíže neurčenou dobu na tyto stránky.

Komentářů: 3 to “Internetový obchod Magento – řešení problémů při instalaci”

 1. Dobrý den.
  Měl bych zájem o úpravu internetového obchodu Magento. Zadal jsem vytvoření firmě a není schopna z důvodu časové tísně zakázku dokončit. Potřebuji upravit chyby a předělat určité věci. Můžete mi pomoci? Děkuji

  trops-sport.cz

  Veronika Bečvářová

 2. bohužel zatím nebyl prostor se tímto e-shopem dále zabývat, nemohu Vám tedy pomoci. Můžete zkusit poptávku např. na webtrh.cz/poptavky

 3. Your server does not meet the following requirements in order to install Magento.
  The following requirements failed, please contact your hosting provider in order to receive assistance with meeting the system requirements for Magento:

  * You need MySQL 4.1.20 (or greater)

  The following requirements were successfully met:

  * You have PHP 5.2.0 (or greater)
  * Safe Mode is off
  * You have the curl extension
  * You have the dom extension
  * You have the gd extension
  * You have the hash extension
  * You have the iconv extension
  * You have the mcrypt extension
  * You have the pcre extension
  * You have the pdo extension
  * You have the pdo_mysql extension
  * You have the simplexml extension
  Dobrý de
  toto mi vyhodi magento-check.php , pritom MySql mam a určite vyšiu verziu som u forpsi ale magento sa k nim nevie pripojit. Stretol sa niekto s tymto problemom?